man in gray shirt leaning on table with headphones facing another man leaning on table with headboard

Rusça Öğrenmek İçin 6 Podcast

  1. Очень по-русски: orta-üst düzey ve ileri düzey Rusça öğrenenler için idealdir.

Bu podcast, geniş bir yelpazedeki konularda tematik bölümler sunar. Her bölüm, Rusça ders kitaplarında sıkça karşılaşılmayan argo, deyimler ve konuşma dilini paylaşır.

Podcastleri site üzerinden dinleyebilir veya MP3 olarak indirebilirsiniz. Her podcast’in bir de İngilizce çevirisiyle tamamlanmış bir transkripti bulunmaktadır. Ayrıca, her podcast’e eşlik eden kelime listesi de mevcuttur; bu, öne çıkan kelimeleri ve ifadeleri daha iyi çalışmanın harika bir yoludur.

Tüm podcastler siteden ücretsiz olarak erişilebilir, ancak ek, uygun fiyatlı, indirilebilir ses materyalleri de satın alabilirsiniz. RSS, iTunes veya e-posta üzerinden abone olabilirsiniz.

  1. Russian Podcast: 200’den fazla podcast ile Russian Podcast, başlangıçtan ileri düzeye kadar olan öğrenciler için harika dersler sunar.

Başlangıç seviyesi öğrenciler yaygın sorular gibi yararlı bilgileri öğrenebilirken, ileri düzey öğrenciler de psikoterapi ile ilgili özel kelime dağarcığı ve derslerden faydalanacaklar. Materyallerin çoğu konuşma temellidir, ancak aynı zamanda çeşitli şarkılar da bulunmaktadır, bu nedenle podcastler çeşitlilik ve eğlence sunar.

Her podcast kaydedilmiş konuşmayı içeren faydalı bir PDF ile gelir. Başlangıç ve orta düzey podcastleri için, PDF aynı zamanda çalışmanıza yardımcı olacak İngilizce çevirilerle kelime listelerini de içerir. Daha ileri düzeydeki podcastlerde, kelimeler Rusça olarak tanımlanır. Dersleri indirebilir veya sitede dinleyebilirsiniz.

Podcastler ücretsizdir, ancak buradan ücretli olarak Skype tabanlı Rusça derslerine kayıt olabilirsiniz.

  1. RussianLingQ: başlangıçtan ileri düzeye kadar olan Rusça podcastlerini sunar.

Podcastler çoğunlukla genel ilgi konularına odaklanır, bu nedenle genel terimleri öğrenmek için harika bir yoldur.

Podcastleri çevrim içi olarak dinleyebilir ve/veya MP3 olarak indirebilirsiniz. Ayrıca tam transkriptleri de indirebilirsiniz.

Russian LingQ’nun sınırlı materyalleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ayrıca site üzerinde ek öğrenme materyalleri de ücretlidir.

  1. RusPod: başlangıç seviyesi diyaloğlar ve sesli dersler sunar.

RusPod diğer podcastlerden biraz farklıdır. Her podcast bir diyaloğa sahiptir ve eşlik eden bir dersi vardır. Diyaloğlar, temel kelime dağarcığını öğrenmenize yardımcı olmak için genel, günlük konuşmalara odaklanır. Dersler, dilbilgisini daha derinlemesine tartışır.

RusPod’un “shorts” olarak adlandırılan kelime listeleri içeren podcastleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ancak RusPod’un tüm podcastlerine, kelime listelerine, testlere ve ek ders materyallerine erişim için bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

  1. Russian Made Easy: temel düzeydeki öğrenciler için odaklanır ve Rusça öğrenmeyi kolaylaştırır.

Podcastler, insanlarla tanışma gibi temel ifadeler ve basit konuşmalar üzerine odaklanır.

Her podcasti indirebilir veya çevrim içi dinleyebilirsiniz. Ayrıca transkriptleri çevrim içi olarak okuyabilir veya PDF olarak indirebilirsiniz.

  1. Russificate: Teknik olarak bir blog olan Russificate, aslında çok yönlü bir Rusça öğrenme platformudur. Gelişmiş düzeydeki öğrenciler için podcastler sunar.

İçerik oldukça çeşitlidir: Şakalar, argo ifadeler ve şiirler gibi çeşitli konular öğreneceksiniz. Hem dil hem de kültür hakkında bilgi edineceksiniz.

Podcastleri çevrimiçi olarak dinleyebilir veya MP3 olarak indirebilirsiniz. Her podcast, podcasti işleme yardımcı olacak düşündürücü sorular içeren eşlik eden Rusça transkripti bulunmaktadır.